Przejdź do treści

Podaj łapkę Misiu

Ilustracje, koncepcja plastyczna, skład i łamanie książki Krystiana Głuszko Podaj łapkę misiu, Wydawnictwo Alegoria, 2015.  
Ilustracje: Beata Kulesza-Damaziak.  

Ze względu na wrażliwość dzieci z różnym spektrami autyzmu, ilustracje do książki powstały przy wsparciu merytorycznym psychologa. Tu właśnie leżała największa trudność w zilustrowaniu publikacji. Nie było mowy o ambitnej i artystycznej stylistyce. Ilustracje miały być kolorowe, ale nie za bardzo krzykliwe, ciepłe i nieprzekraczające pewnych ram kolorystycznych.  

Publikacja o smutnym misiu z zespołem Aspergera została napisana przez autora, borykającego się z tym właśnie problemem. To nie tylko bajka dla dzieci i rodziców dzieci z zespołem Aspergera, ale również dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć i zaakceptować odmienność. Partnerami merytorycznymi publikacji zostały: Fundacja Synapsis oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej, Instytut Terapii i Edukacji Społecznej, Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie, Gabinet Psychiatryczny dr nauk med. doktor Bożena Śpila, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Heidelberg Polska Sp. z o.o.  

Oto kilka recenzji:

Fundacja Synapsis: „Założeniem i celem książki jest lepsza integracja.”  
Pisaninka (blog): „Ilustracje, które dzieci szybko pokochają.”  
Libertas: „Historia przedstawiona rysunkowo w fajny sposób – jak komiks.”

Podaj łapkę MisiuPodaj łapkę MisiuPodaj łapkę MisiuPodaj łapkę MisiuPodaj łapkę Misiu